Uncategorized | Centrum Medyczne Medicum Warszawa
24 października 2019

PrEp

PrEP, czyli profilaktyka przedekspozycyjna polega na przyjmowaniu leków, dzięki którym można uchronić się przed zakażeniem wirusem HIV. Przyjmowanie leków musi odbywać się jeszcze zanim dojdzie do narażenia osoby na zarażenie wirusem oraz przez pewien czas po ekspozycji. Dzięki stosowaniu odpowiednich leków zgodnie z zaleceniami lekarskimi, można obniżyć ryzyko zakażenia nawet o 99%. Oznacza to, że PrEP stanowi niezwykle skuteczną profilaktykę zakażenia HIV.
24 października 2019

Polisomnografia

Polisomnografia stanowi badanie które może być przeprowadzone w szpitalu, co wymaga hospitalizacji, ale lepsze warunki do przeprowadzenia tego badania można uzyskać w domu pacjenta. Osoba poddana badaniu zostaje podłączona do specjalistycznej aparatury. Polisomnografia to bardzo skomplikowany i złożony proces, który polega na zapisie snu pacjenta. Pomaga to w diagnozowaniu zaburzeń snu oraz chorób, które je wywołują. Podczas badania pacjent przechodzi po kolei przez wszystkie stadia snu. Możliwe staje się ustalenie poziomu tlenu we krwi oraz sprawdzenie reakcji organizmu na ewentualne bezdechy.
24 października 2019

Leczenie biologiczne

Medycyna to dziedzina, która wciąż bardzo intensywnie się rozwija i zapewne nie inaczej będzie w przyszłości. Dodatkowo stała się ona dziedziną interdyscyplinarną, dzięki czemu proponowane przez nią rozwiązania stają się z biegiem czasu jeszcze bardziej subtelne w swoim działaniu. Taką propozycją jest między innymi leczenie biologiczne, które znalazło zastosowanie w ortopedii. Jest to wysoce nowoczesna metoda, która jednocześnie zyskała spore uznanie przez szerokie grono specjalistów oraz pacjentów. Przekonaj się, czy i Ty możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty w ramach usług Centrum Medycznego Medicum.
24 października 2019

USG tarczycy

Obecnie pojawia się coraz więcej okoliczności, które przyczyniają się do wykonania USG tarczycy. Jest to procedura, która bardzo często przeprowadzana jest w czasie wizyty u lekarza specjalisty, mianowicie u endokrynologa. Wykonanie badania ultrasonograficznego tego narządu umożliwia uzyskanie pełnego obrazu o stanie zdrowia i niewątpliwie jest doskonałym uzupełnieniem wywiadu oraz wyników laboratoryjnych. Jednocześnie jest to procedura medyczna, która jest bezbolesna i w miarę komfortowa dla każdego pacjenta.
24 października 2019

USG brzucha

Ultrasonografia, czyli USG między innymi brzucha to jedna z wielu wykonywanych procedur z zakresu diagnostyki obrazowej, która jest bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta. Warto podkreślić wyjątkowość tego badania, gdyż można wykonać je u osoby w każdym wieku. Badanie to pozwala ocenić stan narządów jamy brzusznej, niemniej wymaga przygotowania ze strony pacjenta.
24 października 2019

USG sutka

Badanie piersi to jeden z elementów profilaktyki, jaką powinna stosować każda dorosła kobieta dbająca o swoje zdrowie. Jednym ze sposobów diagnostyki gruczołu piersiowego jest USG sutków, powszechnie znane jako USG piersi. To procedura komfortowa dla pacjenta, gdyż jest nieinwazyjna i bezbolesna.
24 października 2019

USG bioderek dziecięcych

Badanie USG preluksacyjne znane jest także jako USG bioderek dziecięcych. Jest ono wykonywane przede wszystkim u noworodków i niemowlaków. Niewątpliwie badanie to jest bezbolesne i nieinwazyjne dla każdego pacjenta. Pozwala ocenić rozwój stawów biodrowych u małego pacjenta. To niezwykle istotne w przypadku podejrzenia dysplazji stawów biodrowych lub innych wad w obrębie tego stawu, jak i oceny rozwoju stawów biodrowych.
24 października 2019

Palec strzelający

Palec strzelający należy do jednej z częstych przyczyn dolegliwości bólowych ręki. Choroba uniemożliwia prawidłowe chwytanie, przez co wykonywanie codziennych czynności może być znacząco utrudnione. Objawem może być przede wszystkim przeskakiwanie i blokowanie podczas zginania i prostowania palców. Brak podjęcia środków zaradczych może doprowadzić w rezultacie do całkowitego zablokowania ruchu palca.
24 października 2019

Choroba Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena znany jest także jako choroba Dupuytrena. Jest to choroba, której objawem jest przykurcz zgięciowy palców dłoni. Niestety jest to jednostka chorobowa bez poznanej jeszcze przyczyny tychże dolegliwości, których mimo to upatruje się wśród przebytych urazów, skłonności genetycznych, czy zwyrodnień.