Ortopeda sportowy

Obecnie coraz więcej ludzi stawia na aktywny sposób spędzania czasu. Jest to niewątpliwie korzystny trend, jednak uprawianie sportów łączy się również ze zwiększoną ilością urazów oraz uszkodzeń narządu ruchu. Zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy są narażeni na choroby związane z przewlekłym przeciążaniem tkanek. Może się to objawiać problemami mięśniowo-ścięgnistymi (np. zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, uszkodzenia stożka rotatorów, „kolano skoczka”), przeciążeniami powierzchni stawowych (np. przeciążenie stawu rzepkowo-udowego), urazami (skręcenia, stłuczenia, złamania).

Osoby uprawiające sporty wymagają specjalnego, indywidualnego podejścia, oczekują możliwości jak najszybszego powrotu do aktywności. W CM Medicum staramy się to umożliwić dzięki całościowemu podejściu – od postawienia diagnozy, poprzez leczenie przez lekarzy specjalizujących się w danej dziedzinie ortopedii.
Bardzo ważna w terapii jest również specjalistyczna, sportowa rehabilitacja. W CM Medicum jest ona indywidualnie dopasowana – w zależności od dyscypliny, wieku, stopnia wytrenowania pacjenta. W szczególnych przypadkach wspomagamy się leczeniem biologicznym (osocze bogatopłytkowe, terapia komórkami macierzystymi, terapia orthokine).

Wielu ortopedów i fizjoterapeutów CM Medicum aktywnie uprawia sporty – dlatego też rozumiemy sportowców!