Indywidualny trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny zyskuje coraz większą popularność w dziedzinie rehabilitacji i poprawy kondycji fizycznej. W Centrum Medycznym Medicum w Warszawie, jesteśmy dumni z wprowadzenia indywidualnego treningu funkcjonalnego, który ma na celu wspomaganie pacjentów w osiągnięciu pełnej sprawności i poprawy jakości ich życia.

 

Czym jest indywidualny trening funkcjonalny?

Indywidualny trening funkcjonalny to spersonalizowany program ćwiczeń, opracowany przez naszych doświadczonych fizjoterapeutów, dostosowany do unikalnych potrzeb i celów każdego pacjenta. Oparty na zaawansowanych metodach treningowych, skupia się on na poprawie siły, stabilności, koordynacji i elastyczności ciała. Dzięki zastosowaniu różnorodnych ćwiczeń, które naśladują ruchy charakterystyczne dla codziennego życia, trening funkcjonalny doskonale koreluje z indywidualnymi wyzwaniami pacjentów.

 

Trening funkcjonalny rozpoczyna się od oceny ogólnej sprawności pacjenta, na podstawie której fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia i ich intensywność dostosowaną do potrzeb pacjenta. Każdy trening odbywa się 1 na 1 z trenerem dającym Ci 100 swojej uwagi i zaangażowania. 

Dlaczego warto skorzystać indywidualnego treningu funkcjonalnego?

Zdajemy sobie sprawę, że każdy pacjent ma indywidualne potrzeby i cele, jeśli chodzi o poprawę zdrowia i sprawności. To właśnie dlatego trening funkcjonalny ma ogromne znaczenie. Oferujemy programy, które skupiają się na:

I Odzyskiwaniu mobilności

Po operacjach ortopedycznych czy urazach, trening funkcjonalny może pomóc w odzyskaniu pełnej mobilności i ruchomości.

II Poprawie siły

Indywidualne ćwiczenia oparte na funkcjonalnych ruchach wzmacniają mięśnie, co przekłada się na poprawę ogólnej siły ciała.

III Zapobieganiu kontuzjom

Trening funkcjonalny kładzie nacisk na wzmocnienie mięśni stabilizujących, co może pomóc w zapobieganiu przyszłym kontuzjom.

IV Poprawie codziennej wydolności

Ćwiczenia odzwierciedlające ruchy, które wykonywane są w życiu codziennym, przekładają się na poprawę wydolności w wykonywaniu tych działań.

Nasi specjaliści

Treningiem funkcjonalnym zajmują się wykwalifikowani fizjoterapeuci, specjalizujący się w rehabilitacji ortopedycznej, którzy są gotowi do zapewnienia profesjonalnej i indywidualnej opieki nad pacjentami. Ich doświadczenie pozwala na opracowanie spersonalizowanego planu treningowego, który skupi się na osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych.