Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

USG

usg

USG narządu ruchu

Ultrasonografia to nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej stawów oraz tkanek miękkich (mięśnie, więzadła, ścięgna). Stosowane jest zarówno w stanach nagłych (np. po urazie) jak i w schorzeniach przewlekłych.

usg-bioderek

USG bioderek dziecięcych

Badanie USG stawów biodrowych niemowląt, nazywane też USG bioderek, to jedno z pierwszych badań po urodzeniu dziecka. Wykonywane jest w okolicach 5-6 tygodnia życia. W niektórych przypadkach wymaga powtórzenia w okolicach 12. tygodnia życia…

usg-brzucha

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej jest jednym z najczęściej wykonywanych badań ultrasonograficznych. To bezbolesne, nieinwazyjne badanie obrazowe, które pozwala kompleksowo i dokładnie zobrazować wnętrze jamy brzusznej pacjenta.

usg-tarczycy

USG tarczycy

USG tarczycy jest jednym z podstawowych badań stosowanych w chorobach tarczycy. Jest badaniem bezpiecznym, nieinwazyjnym oraz bezbolesnym zabiegiem, pozwalającym wykryć ewentualne zmiany gruczołu tarczycy. 

usg-piersi

USG piersi

USG piersi należy do grupy podstawowych badań diagnostycznych, które poprzez fale ultradźwiękowe, ukazuje tkanki wchodzące w skład piersi. Badanie umożliwia ocenę struktury gruczołu sutkowego, szerokości przewodów mlekowych, pozwala również wykryć obecność ewentualnych zmian patologicznych. 

usg-tkanek

USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich jest badaniem, które umożliwia dokładne zobrazowanie guzów i torbieli, pozwala także odróżnić lite guzy od zbiorników płynów. Dzięki przeprowadzeniu badania USG, możliwa jest ocena wielkości zmian – m.in. krwiaków, guzów, ropni oraz zapalnych nacieków. 

węzły chłonne

USG węzłów chłonnych

USG węzłów chłonnych to jedno z najdokładniejszych i najczęściej stosowanych badań, które pozwala ocenić wielkość i budowę struktury węzłów chłonnych w określonym obszarze oraz wykrywać pojawiające się tam zmiany. Możliwe jest zbadanie węzłów znajdujących się zarówno blisko pod skórą, jak i tych położonych głębiej ciała pacjenta.

doppler

USG Doppler

USG Doppler to jedno z podstawowych badań w diagnostyce układu sercowo- naczyniowego

Jest to badanie ultrasonograficzne, dzięki któremu możliwa jest ocena przepływu krwi i zmian w obrębie tętnic szyjnych, podobojczykowych, serca, narządów jamy brzusznej, narządów płciowych…

echo serca

Echo serca

Edytuj Echo serca, nazywane badaniem USG serca jest nieinwazyjną metodą badania serca, która wykorzystuje zjawisko echa ultradźwięków (USG). Polega na precyzyjnym zapisie przepływu krwi w jamach serca i okolicznych naczyniach krwionośnych.