Skorzystaj z Poradni Leczenia Zaburzeń Potencji w Centrum Medycznym Medicum

Już któryś raz z rzędu wymykasz się z sypialni pod pretekstem obejrzenia relacji z turnieju golfa? A może tym razem odmawiasz partnerce seksu zasłaniając się zmęczeniem? Zaburzenia potencji to męski temat tabu, a decyzja o wizycie u specjalisty bardzo często odkładana jest w czasie. I całkiem niepotrzebnie, bo podstawą leczenia problemów z erekcją jest trafna diagnoza i odnalezienie przyczyn niedomagań.

Gdy męskość zawodzi


Zaburzenia potencji to dość powszechny i jednocześnie wstydliwy problem, który wiąże się z trudnościami w osiągnięciu wzwodu członka, a co za tym idzie orgazmu. W Polsce na zaburzenia erekcji cierpi nawet 1,5 mln Polaków. Choć dolegliwość ta dotyka głównie mężczyzn po 40. roku życia, to coraz częściej zdarza się również młodszym. Przyczyn występowania „męskiego problemu” jest kilka. Pojawiają się one zarówno na podłożu fizycznym jak i psychicznym. Częstą przyczyną zaburzeń potencji są choroby kardiologiczne. Zaburzenie tego typu zgłasza od 46% mężczyzn z chorobą wieńcową oraz aż do 84% mężczyzn z zastoinową niewydolnością serca. Inne badania wykazują, że 75% mężczyzn z chorobą wieńcową miało problemy z osiągnięciem erekcji i 67% – z utrzymaniem jej.

Inne przyczyny to choroby urologiczne, endokrynologiczne, cukrzyca oraz przyczyny psychologiczne. Przepracowanie, palenie tytoniu, nadmierne spożywanie alkoholu, nieodpowiednia dieta – wszystko to również nie służy żadnemu mężczyźnie.


Specjalista doda Ci męskości


Potencja to synonim męskości – nie można się z tym nie zgodzić – a każde zaburzenie erekcji prącia wywołuje lęk i wstyd u panów. Naturalną reakcją obronną mężczyzny jest więc wycofywanie się lub całkowita rezygnacja z kontaktów seksualnych. Skutek? Taktyka ta niekorzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne mężczyzn oraz bywa przyczyną nieporozumień z partnerką i w efekcie rozpadu związku. Istotne jest więc, by nie bać się mówić o problemie i jak najszybciej zwrócić się o pomoc do specjalisty.


Poradnia Leczenia Zaburzeń Potencji


Chcąc cieszyć się pełną sprawnością seksualną, warto zgłosić się do Poradni Leczenia Zaburzeń Potencji w Centrum Medycznym Medicum, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem problemów z erekcją u mężczyzn. Działanie kliniki opiera się na współpracy wykwalifikowanych specjalistów: kardiologów, seksuologów, urologów, endokrynologów oraz psychologów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i terapii kłopotów z potencją.

Działania medyczne, które zostaną podjęte w tym zakresie w CM Medicum:

  • konsultacja urologa
  • konsultacja kardiologa
  • konsultacja endokrynologa seksuologa
  • konsultacja z lekarzem psychologiem – seksuologiem
  • kompleksowy pakiet badań laboratoryjnych

Jak leczymy?


W Poradni Leczenia Zaburzeń Potencji w Centrum Medycznym Medicum wszyscy pacjenci otrzymują opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Po przeprowadzeniu konsultacji oraz szeregu badań laboratoryjnych, fizykalnych i postawieniu diagnozy przez wieloprofilowy zespół lekarski, następuje wdrożenie terapii. Sposobów kuracji jest kilka. Wśród nich wyróżnia się:

  • Leczenie farmakologiczne
  • Psychoterapię
  • Leczenie chirurgiczne