Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

Mgr Olga Szulc

Olga Szulc

Mgr Olga Szulc jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na kierunku Fizjoterapia. Już w trakcie studiów zaczęła się interesować również psychologią sportu oraz psychosomatyką, co zaowocowało ukończeniem przez nią kolejnego kierunku – Psychologia Kliniczna, na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie (SWPS). Dziś Pani Olga z powodzeniem łączy swoje największe pasje, fizjoterapię i psychologię, w pracy z pacjentem.

Swoją drogę zawodową i zdobywanie doświadczenie Pani Olga rozpoczynała od wolontariatu na oddziale rehabilitacji w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie oraz praktyki na tym samym oddziale i w Krajowym Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym dla Osób Chorych na stwardnienie Rozsiane w Dąbku. Następnie w 2008 roku odbyła staż w stołecznej placówce Carolina Medical Center. A w kolejnych latach pracowała jako fizjoterapeuta w NZOZ Przychodni Lekarskiej Perpetuum Mobile, w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej AWF Warszawa, w AMED Centrum Medycznym oraz w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym Kriosonik. W 2017 roku odbyła praktyki psychologiczne w fundacji OnkoCafe oraz w szpitalu onkologicznym Magodent.

Pani Olga systematycznie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty potwierdzające jej kwalifikacje i uprawnienia do stosowania w terapii metod takich jak m.in.:

  • Kinezjology Taping
  • masaż klasyczny
  • PNF
  • terapia manualna metody Kaltenborna i Evjentha (w tym techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni górnej i dolnej części kręgosłupa)

Uczestniczyła w szkoleniach organizowanych przez International Academy of Orthopedic Medicine (IAOM), w spotkaniach szkoleniowo-naukowych PTF („Staw rzepkowo-udowy jako problem kliniczny”) oraz w klinicznych warsztatach szkoleniowych dla fizjoterapeutów („Staw kolanowy cz. I, II, III – Ortopedika”). W CM Medicum Pani Olga Szulc zajmuje się fizjoterapią kręgosłupa, kończyny górnej wraz z barkiem oraz kończyny dolnej wraz z biodrem.

Ponadto prowadzi konsultacje psychologiczne między innymi w zakresie:

  • Walki ze stresem w życiu codziennym
  • Napięcia emocjonalnego w chorobie
  • Stresu pooperacyjnego
  • Walki z bólem przewlekłym
  • Wsparcia w diecie
  • Treningów mentalnych w sporcie

Pani Olga występuje również w radiu jak i programach telewizyjnych, w których dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. 
 
Poniżej linki do występów Pani Olgi w Pytaniu na śniadanie