O szkoleniu

 

Zapraszamy na dwudniowy kurs poświęcony rehabilitacji pooperacyjnej stopy i stawu skokowego, który skupi się na pracy z pacjentami po przeprowadzonych zabiegach operacyjnych w okolicach przodostopia i stawu skokowego. Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia związane z różnymi procedurami operacyjnymi, takimi jak korekcja palucha koślawego, palucha sztywnego, korekcja płaskostopia poprzecznego, szycie ścięgna piętowego, leczenie deformacji Haglunda, czy operacji stabilizacji bocznej stawu skokowego metodą Brostrom-Gould.

Po ukończeniu kursu uczestnicy będą wyposażeni w kompleksową wiedzę umożliwiającą skuteczną pracę z pacjentami, którzy przeszli zabiegi operacyjne na stopie oraz stawie skokowym. Będą w stanie dokonywać oceny deficytów pooperacyjnych, dobierać odpowiednie metody terapii oraz ćwiczeń motorycznych.

Fizjoterapeutką prowadzącą szkolenie będzie dr n. o zdr Katarzyna Bażant, posiadająca wieloletnie doświadczenie w rehabilitacji pacjentów po operacjach stopy i stawu skokowego.

W trakcie szkolenia wykłady poprowadzą także specjaliści w zakresie chirurgii stopy i stawu skokowego - dr n. Med. Paweł Kołodziejski oraz dr Krzysztof Bryłka.

 
 
 
 
 

Prelegenci

Szkolenie poprowadzą specjaliści z zakresu fizjoterapii narządu ruchu, a także specjaliści ortopedii i traumatologii:

dr n. o zdr. Katarzyna Bażant
mgr Mateusz Baran
dr n. med. Paweł Kołodziejski
dr Krzysztof Bryłka

 

Dr n.o zdr. Katarzyna Bażant

Jest doktorem nauk o zdrowiu, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Była wykładowcą na zajęciach dla studentów Oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik działu rehabilitacji w Centrum Medycznym Medicum. Już na studiach interesowała się fizjoterapią w ortopedii i od początku pracy zawodowej właśnie tym się zajmuje. Specjalizuje się rehabilitacją zachowawczą, pooperacyjną i pourazową stawów kończyny dolnej i górnej, rehabilitacją w zespołach przeciążeniowych, mięśniowo-powięziowych, rehabilitacją po kontuzjach sportowych i po uszkodzeniach więzadeł oraz ścięgien. Autorka artykułów naukowych, dotyczących tematyki fizjoterapii stawu skokowego i stopy oraz rozdziału w książce „Stopa i staw skokowo-goleniowy w praktyce ortopedycznej”.


Mgr Mateusz Baran

Magister Fizjoterapii na wydziale rehabilitacji, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W trakcie studiów licencjackich oraz magisterskich odbywał liczne staże w zakresie rehabilitacji ruchowej, m.in. w Szpitalu Banacha, MSWiA, Stocer, Szpitalu Bielański, CZD w Międzylesiu, Szpitalu w Otwocku, czy też Szpitalu Kardiologicznym w Aninie) oraz w placówkach rehabilitacji pooperacyjnej, oraz zachowawczej, takich jak, CKR Konstancin, Ortopedica, Legia Warszawa. Swoją przygodę z Centrum Medycznym Medicum rozpoczął tuż po ukończeniu studiów wyższych.

Dr n. med. Paweł Kołodziejski

Chirurg stopy i stawu skokowego, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, doktor nauk medycznych. Adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik wielu zagranicznych staży naukowych (Francja, Holandia, Włochy, Niemcy, Szwajcaria) oraz kursów z zakresu chirurgii stopy i stawu skokowego. Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach w Polsce i za granicą. Wykładowca na kursach i szkoleniach dla lekarzy ortopedów.
Dr Krzysztof Bryłka

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Chirurg stopy. Jeden z prekursorów chirurgii stopy w Polsce. Współzałożyciel Poradni Chorób Stopy w Warszawie. Od wielu lat specjalizuje się w leczeniu chorób stopy i stawu skokowego. Ukończył II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację odbył w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego WUM Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Wiedzę zdobywał w trakcie licznych staży zagranicznych (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Szwajcaria).

 

Dzień I

9:00-9:15 Przywitanie uczestników kursu

9:15-10:15 Anatomia i biomechanika stopy i stawu skokowego - wykład

10:15-10:30 Q&A do wykładu

10:30-10:50 Przerwa kawowa

10:50 – 12:00 Anatomia palpacyjna stopy, stawu skokowego i podudzia- warsztaty

12:00 -12:15 Przerwa kawowa

12:15-13:15 Najczęstsze operacje przodostopia – wykład lekarski

 • Operacja palucha koślawego metodą Scarf 
 • Operacja palucha koślawego – artrodeza stawu MTP I
 • Metatarsalgia – osteotomia Weil
 • Paluch sztywny – osteotomia Weil

13:15-13:30 Q&A do wykładu

13:30-14:15 Przerwa obiadowa

14:15- 17:00 Postępowanie pooperacyjne (paluch koślawy, paluch sztywny, metatarsalgia) - warsztaty

 • Techniki pracy manualnej (mobilizacje stawów przodostopia, mobilizacje tkanek miękkich, techniki mobilizacji blizn)
 • Ćwiczenia pooperacyjne (ćwiczenia zakresu ruchu, wzmacniające, stopniowanie obciążeń)

 

Dzień II

9:00 – 9:15 Podsumowanie dnia wczorajszego

9:15-10:15 Najczęstsze operacje tyłostopia – wykład lekarski

 • Operacje w obrębie ścięgna Achillesa (szycie, deformacja Haglunda)
 • Operacja stabilizacji bocznej stawu skokowego 

10:15 - 10:45 Q&A do wykładu

10:45-11:15 Przerwa

11:15 – 15:15 Postępowanie pooperacyjne po operacjach tyłostopia - warsztaty

 • Techniki pracy manualnej (mobilizacje stawów tyłostopia, mobilizacje tkanek miękkich, mobilizacja blizny)
 • Ćwiczenia pooperacyjne (ćwiczenia zakresu ruchu, wzmacniające, stopniowanie obciążeń)

15:15 – 15:30 Rozdanie certyfikatów

 

  Dane kontaktowe:

  tel. +48 696 603 407

  tel. +48 881 086 935

  email: szkolenia@poradniastopy.pl

  Godziny kontaktu telefonicznego:
  poniedziałek - piątek 8-16

  Forma płatności:
  Przelew zaliczki na konto bankowe w wysokości 500 zł

  Nr konta bankowego:
  CM Medicum: 56 1140 2004 0000 3702 6929 9045

  W tytule prosimy wpisać:
  Fizjoterapia - Szkolenie + imię i nazwisko uczestnika

  W celu wystawienia faktury prosimy o przesłanie danych poprzez formularz kontaktowy lub drogą mailową

  W przypadku zebrania niewystarczającej ilości uczestników na dany termin, kurs może zostać odwołany, a zaliczka zwrócona.