Mezoterapia skóry głowy

Problemy z włosami dotyczą wielu ludzi, niekiedy bywają powodem wstydu, który może utrudniać samoakceptacje- niemniej w dzisiejszych czasach nie muszą być wyrokiem. Jeżeli zmagasz się z łysieniem, powolnym wzrostem włosów, ewentualnie ich nadmiernym wypadaniem i łamliwością, mezoterapia to zabieg dla Ciebie. Jeżeli chcesz się upewnić czy mezoterapia igłowa skóry głowy jest tym, czego potrzebujesz, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na swoje szerokie zastosowanie i bezpieczeństwo. Polega na śródskórnym podaniu niewielkich ilości preparatu o działaniu leczniczym/odżywiającym/ nawadniającym. Dzięki wspomnianym substancjom mieszek włosowy jest stymulowany do produkowania zdrowych włosów. Wstrzykiwanie specjalnych preparatów umożliwia także odżywienie skóry głowy. Należy pamiętać, że uzyskania wymarzonego efektu zagęszczenia i wzmocnienia włosów wymaga wykonania serii zabiegów.

Jak przebiega zabieg?

Wykonanie zabiegu poprzedza przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego, który ma na celu zakwalifikować pacjenta do mezoterapii po wykluczeniu występowania ewentualnych przeciwwskazań. W następnej kolejności na głowie rozprowadza się środki, mające zdezynfekować i delikatnie złuszczyć skórę, ma to na celu oczyszczenie ujść mieszków włosowych ze złuszczonego naskórka i wydzielanego sebum, a także pobudzenie krążenia, co zwiększy wchłanianie podawanych preparatów. Potem wstrzykuje się w skórę głowy substancje aktywne w formie gotowych preparatów lub osocza PRP pacjenta. Gotowe preparaty najczęściej zawierają: kwas hialuronowy, kofeina, witaminy B, A, E, C, koenzymy, mikroelementy i peptydy. Dzięki substancjom aktywnym odżywione zostają mieszki włosowe, co przekłada się na zmniejszenie ilości utraconych włosów, zwiększenie ich objętości i jakości. Igła używana do mezoterapii jest bardzo cienka, a same nakłucia wykonuje się bardzo płytko- mimo tego zabiegowi mogą towarzyszyć nieprzyjemne odczucia związane z samym nakłuciem i podaniem preparatu.

Wskazania i przeciwwskazania

Najważniejszymi wskazaniami do zabiegu są: zauważalne zwiększenie ilości wypadających włosów, ich kruchość i łamliwość, aczkolwiek zabieg może wykonać każdy, kto chce zadbać o zdrowie swoich włosów. Poddania się mezoterapii nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom: cierpiącym na choroby autoimmunologiczne, z zaburzeniami gojenia się ran i tendencją do powstawania blizn przerostowych, przechodzącym infekcję i z nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu.

Jak często wykonywać zabiegi?

Mimo że efekty mezoterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu, sugeruje się jego powtarzanie, tak by uzyskać stały rezultat. Zwykle konieczne jest wykonanie serii czterech do ośmiu zabiegów w odstępach dwutygodniowych, a później (około dwa miesiące po rozpoczęciu mezoterapii) zabiegu przypominającego. Wskazane jest powtarzanie mezoterapii co pół roku, pozwala podtrzymać dobrą kondycję włosów.

Zalecenia dla pacjenta

Przed przystąpieniem do zabiegu, nie zaleca się stosowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy, oraz farbowania włosów. Pamiętaj, by precyzyjnie odpowiadać na pytania zadawane przez osobę kwalifikująca do zabiegu, pozwoli to zapobiec ewentualnym powikłaniom. Dzień po mezoterapii igłowej skóry głowy niewskazane jest korzystanie z basenu i sauny, a także mechaniczne drażnienie skóry głowy i wystawianie jej na promienie słoneczne. Odradza się również stosowanie lakierów do włosów oraz poddawanie się radioterapii. To jak postępować zostanie ci dokładnie wytłumaczone po zabiegu. W Centrum Medycznym Medicum wykonujemy zabieg mezoterapii igłowej z użyciem preparatów NCTF 135HA, DR CYJ, Nucleofill, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, gwarantując doskonały efekt osiągnięty dzięki profesjonalnej pracy naszych specjalistów.

Od lutego 2022 wykonujemy również zabieg urządzeniem Dermapen 4 na owłosioną skórę głowy!

Zapraszamy do naszej placówki.