Kinga Głowacka | Centrum Medyczne Medicum Warszawa

Absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia na kierunku kosmetyka o specjalizacji podologia. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w 2012. W 2015 roku została członkiem Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Z Poradnią Chorób Stopy związana od 5 lat.

Pani Kinga specjalizuje się w terapii wrastających paznokci, przede wszystkim korekcji płytki paznokciowej za pomocą klamer tytanowych oraz Frasera. Stosuje indywidualne terapie lecznicze w oparciu o aktualne wytyczne i wskazania.

Uczestniczka szkoleń z zakresu plastyki wałów okołopaznokciowych m.in. Opieka nad pacjentem po zabiegu chirurgicznym plastyki wałów okołopaznokciowych. W Poradni Chorób Stopy asystuje podczas zabiegów podochirurgicznych, a także zapewnia opiekę po zabiegową.

Podolog Kinga ukończyła kursy w zakresie ochrony przed zakażeniami krwiopochodnymi oraz postępowania miejscowego w przypadku ran objętych infekcją. Jest specjalistką w diagnozowaniu oraz leczeniu brodawek wirusowych HPV, odcisków i hiperkeratoz. Udziela eksperckich wypowiedzi w mediach, m.in. na łamach Poradnika Zdrowie.
Dba o jakość i profesjonalizm świadczonych usług podologicznych, których poziom nieustannie podnosi poprzez regularny udział w kursach doskonalących i szkoleniach branżowych.

Swoja wiedzę z zakresu podologii pogłębia dzięki licznym szkoleniom i konferencjom branżowym, min.:

  • Etiologia problemów występujących na płytkach paznokciowych. Sposoby postępowania
  • Badanie i sposób pobierania materiałów mykologicznych
  • Ortonyksja – klamra tytanowa
  • Brodawki w gabinecie podologicznym/li>
  • Terapia chorób paznokci i łożyska

Umów się na wizytę do podolog Kingi i uzyskaj profesjonalną pomoc!

ZABIEGI