Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

Usuwanie znamion skórnych

W Centrum Medycznym Medicum diagnozujemy, przy pomocy specjalistycznej lampy dermatoskopowej oraz leczymy operacyjnie, m.in.: znamiona, brodawki oraz inne zmiany skórne.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych stosowane jest np. w celu pozbycia się zmian podejrzanych o charakter nowotworowy lub takich, które mogą się w takie zmiany przekształcić. Zaleca się wykonanie zabiegu, gdy znamię: ulega powiększeniu, wykazuje nierówność kształtu lub koloru, łuszczy się, krwawi, swędzi lub położone jest w miejscu podatnym na drażnienie.

Zabieg operacyjnego usuwania znamion skórnych jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, gdyż odbywa się z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia. Lekarz specjalista wycina przy pomocy skalpela zmianę oraz niewielki zapas skóry wokół znamienia. Po zabiegu pacjentowi zakładane są szwy, które usuwane zostają po ok. dwóch tygodniach. 

Operacyjne usuwanie znamion skórnych pozwala na pobranie nieprzekształconej próbki materiału oraz umożliwia przeprowadzenie badań histopatologicznych, dzięki czemu możliwe jest określenie łagodnego bądź złośliwego charakteru wyciętej zmiany skórnej. Takich możliwości nie daje laseroterapia czy kriochirurgia, stąd klasyczne usunięcie chirurgiczne jest obecnie standardem w leczeniu zmian podejrzanych o nowotworowy charakter. 

znamie