Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Z biegiem lat, na twarzy zaczyna ubywać tkanki tłuszczowej i podporowej tkanki kostnej, traci ona swoją objętość; zanika pierwotny owal, rysy wyostrzają się i zapadają. Młoda twarz ma kształt trójkąta o odwróconej podstawie. Z czasem jednak proporcje odwracają się, policzki zapadają, a broda z powodu opadającej skóry poszerza się, co powoduje, że podstawa trójkąta przesuwa się ku dołowi. Podciągnięcie skóry do góry oraz wypełnienie jej brakującej objętości uzyskać można dzięki zastosowaniu wypełniaczy.

Jakie wypełniacze są stosowane w medycynie estetycznej?

Wiele lat temu, substancjami, które służyły do wypełniania zmarszczek były parafina oraz płynny silikon, które posiadały jednak liczne skutki uboczne i z tego powodu nie są już dziś stosowane. Zmarszczki wypełniano również kolagenem, który powodował jednak uczulenia i działał bardzo krótko, więc również zaprzestano jego używania. Obecnie do wypełniania zmarszczek używa się głównie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nazywany też glukozaminoglikanem stał się najpopularniej stosowanym wypełniaczem, ze względu na naturalne występowanie w ludzkim organizmie. Najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w skórze, można go znaleźć też w stawach, macierzy zewnątrzkomórkowej oraz w gałkach ocznych. Jego zadaniem jest wiązanie wody w skórze i odpowiednie jej nawilżenie.

Kwas hialuronowy produkuje się w specjalnych hodowlach bakteryjnych, a jego budowa prawie w 100 proc. odpowiada naturalnej budowie kwasu występującego w organizmie człowieka. Wygładza on miejsca, w których powstają zmarszczki mimiczne, wypełnia bruzdy w okolicach tzw. doliny łez, oraz zmarszczki palacza w okolicach ust. Stosuje się go również przy poprawianiu konturów twarzy i ciała oraz przy korekcie kształtu ust i ich powiększaniu. Ten wypełniacz zastosować można także w korekcji wolumetrycznej policzków.

Kwas hialuronowy na zmarszczki można podać praktycznie w każdy obszar ciała. Do miejsc, w których można zastosować działanie kwasu hialuronowego, należą:
  • dolina łez,
  • policzki,
  • fałdy wargowo-nosowe,
  • kontur ust i usta,
  • zmarszczki śmiechowe,
  • linie marionetki,
  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki na brodzie,
  • zmarszczki na dekolcie,
  • zmarszczki na szyi.

Kwasem hialuronowym można też polepszyć kształt piersi, ud, łydek czy pośladków, a także usunąć blizny, jakie pozostają po trądziku lub urazach mechanicznych. Można go też stosować z powodzeniem w ginekologii estetycznej, do nawilżenia okolic intymnych, modelowania warg sromowych, poprawy napięcia tkanek przy wejściu do pochwy, a nawet uwydatnienia punktu G.

Rodzaje kwasu hialuronowego

Obecnie dostępne są różne preparaty zawierające kwas hialuronowy, które różnią się od siebie, i dobiera się je w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu, gdyż każdy z nich ma nieco inne właściwości.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 rodzaje kwasu hialuronowego: kwas usieciowany i nieusieciowany. Kwas nieusieciowany stosuje się w celu nawilżenia skóry, natomiast, usieciowany używa się do wypełnień.

Nowoczesne produkty stosowane jako wypełniacze, takie jak preparaty firmy Filorga, produkowane są na bazie kwasu hialuronowego. Przywracają one naturalną wolumetrię, wypełniają bruzdy i zmarszczki i poprawiają gęstość, jakość oraz nawilżenie skóry, pozwalając zaspokoić każdą potrzebę pacjenta. Do tego, zawarta w składzie tych wypełniaczy lidokaina jest substancją znieczulającą, która sprawia, że zabiegi z użyciem tych preparatów są wyjątkowo komfortowe dla pacjenta. Pozwalają one również na osiągnięcie bardzo naturalnego, pozbawionego sztuczności efektu odmłodzenia.

Ponadto, badania kliniczne udowodniły, że preparaty te nie przemieszczają się w skórze i nie powodują efektów ubocznych, takich jak powstawanie ziarniniaków i ognisk zapalnych. Wyróżnia je także wyjątkowa trwałość, aż 18 miesięcy i wyjątkowa tolerancja w skórze. Rodzaje wypełniaczy różnią się od siebie, pozwalając w zależności od zastosowania osiągnąć inny, pożądany przez klienta efekt. Fine Lines poprawia jakość i nawilżenie skóry, wygładza drobne, powierzchowne zmarszczki. Volume nadaje objętość i przywraca naturalną wolumetrię twarzy. Universal wygładza średniogłębokie i głębokie zmarszczki a Art Filler Lips zwiększa objętość ust lub poprawia ich kontur.

Jak przeprowadza się zabieg?

Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb skóry w miejscu potrzebującym wypełnienia, preparatu w elastycznej, plastycznej i krystalicznej postaci żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy.

Kwas wstrzykuje się w skórę za pomocą kaniuli.lub igły. Po wprowadzeniu odpowiedniej dawki, lekarz modeluje skórę, ugniatając ostrzykiwane miejsce. Dzięki ominięciu nerwów i naczyń zabieg nie powoduje siniaków oraz jest praktycznie bezbolesny. Trwa on od 30 do 90 minut, w zależności od tego, czy wypełniamy kwasem hialuronowym usta, modelujemy łuki jarzmowe, czy też wypełniamy zmarszczki albo wygładzamy blizny.

W Centrum Medycznym Medicum wykonujemy wszelkie zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, gwarantując doskonały efekt osiągnięty dzięki profesjonalnej pracy naszych specjalistów. Używamy renomowanych wypełniaczy francuskiej firmy Filorga.

Zapraszamy do naszej placówki.