Mgr Mateusz Kulikowski | Centrum Medyczne Medicum Warszawa

Wykształcenie:

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku fizjoterapia.

Informacje o fizjoterapeucie:

W swojej praktyce stara się cały czas dokształcać i wymieniać doświadczeniami, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Wychodzi z założenia, że każdy pacjent uczy mnie czegoś nowego i zasługuje na indywidualne podejście. Tylko współpraca z pacjentem może przynieść korzystne efekty terapeutyczne.

Od początku swojej drogi zawodowej zajmuję się wykonywaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych na podstawie komputerowego badania stóp. Przypadki, z jakimi zmaga się Mateusz to płaskostopie, stopa płasko-koślawa, wydrążona, bóle pięt i ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego. Chętnie podejmuję się skomplikowanych przypadków, takich, w których inni zawiedli.

W pracy wykorzystuje:

  • Terapię Manualną stawów i tkanek miękkich wg autorskiego programu Akademii Terapii Manualnej,
  • Terapię manualną wg koncepcji Kaltenborna,
  • Elementy metody PNF,
  • KinesiologyTaping,
  • Indywidualne wkładki ortopedyczne.

Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej: pooperacyjnej stawów, pourazowej (skręcenia, złamania, urazy mięśni i więzadeł), leczeniu dysfunkcji narządu ruchu, rehabilitacji zachowawczej. Od początku swojej kariery zawodowej zdobywa doświadczenie w zakresie wykonywania indywidualnych wkładek ortopedycznych dla dzieci i dorosłych.

 

Zainteresowania:

Turystyka rowerowa, muzyka, gry planszowe, nowoczesne technologie.

ZABIEGI