Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

Psycholog

Konsultacje psychologiczne

Konsultacja ma za zadanie rozpoznać sytuację życiową i emocjonalną osoby zgłaszającej się po pomoc. Celem spotkania z psychologiem jest wstępna diagnoza oraz określenie planu dalszego postępowania. Niekiedy do zebrania wszystkich niezbędnych informacji istnieje potrzeba kolejnego spotkania. Dopiero wtedy oraz mając wstępna diagnozę problemów pacjenta, terapeuta może zaproponować odpowiednie sposoby pomocy psychologicznej.

 

psycholog

Wsparcie w chorobie

Wiadomość o chorobie zawsze jest trudna zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Pacjent najczęściej pozostaje sam na sam z informacjami na temat swojego stanu zdrowia, ze swoimi emocjami i myślami. Kluczem do poradzenia sobie z tymi uczuciami i rozładowania napięcia jest szczera rozmowa pacjenta z rodziną, opiekunem, czy osobą z zewnątrz, która może udzielić niezbędnego wsparcia – psychologiem, terapeutą.

Długotrwałe napięcie emocjonalne pojawiające się podczas choroby, może wpływać na zwiększenie odczuć bólowych oraz obniżać efekty leczenia. Dlatego chcielibyśmy zaproponować Państwu nową usługę polegającą na: nauce relaksacji, wsparciu psychologicznym w chorobie, treningu radzenia sobie ze stresem w chorobie oraz wzmacnianiu pewności siebie.

 

Psychodietetyka

Spotkanie z dietetykiem to początek trudnego procesu prowadzącego do zmian nawyków żywieniowych. Często wtedy pojawia się stres oraz negatywne emocje, takie jak niechęć, złość, wyrzuty sumienia. Psycholog ma za zadanie wesprzeć Państwa we wdrożeniu zdrowych nawyków, motywować do działania, pomóc zapoznać się z mechanizmami rządzącymi organizmem i objaśnić jak interpretować jego sygnały.

 

Trening mentalny w sporcie

Na dobre wyniki w sporcie składa się wiele czynników, m.in. są to: trening motoryczny, współpraca z lekarzem, fizjoterapeutą oraz dietetykiem. Innym bardzo ważnym aspektem w karierze sportowej jest przygotowanie mentalne zawodnika. Serdecznie zapraszamy na trening mentalny, który ma za zadanie: rozwijać własny potencjał, formułować cele związane z karierą sportową, wzmacniać poczucie pewności siebie, uczyć koncentracji uwagi, relaksacji, konstruktywnego radzenia sobie ze stresem oraz wspierać podczas okresu przygotowawczego i startowego.