O szkoleniu

 
Pacjent z problemem paznokcia wrastającego jest częstym gościem gabinetów podologicznych. Dolegliwości w tego typu schorzeniu mają niejednokrotnie uciążliwy charakter z uwagi na silny ból, stan zapalny, wysięki, a przede wszystkim nawrotowość. Co i jak zrobić by zarówno Pacjentowi jak i specjaliście nie skończyła się cierpliwość? Ja pomóc szybko, a zwłaszcza skutecznie? Odpowiedzi na te jak i inne pytania poznacie już wkrótce.

Zapraszamy na szkolenie Podochirurgia w praktyce podologa: szkolenie z zakresu terapii wrastającej i wkręcającej się płytki paznokciowej - teoria i praktyka (transmisja live zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych!).
 
 
 
 
 

Data i godzina:

19.11.2022
Start: 09:00
20.11.2022
Start: 09:00

Miejsce:

Poradnia Chorób Stopy
ul. Wysockiego 10, Warszawa-Targówek

Cena:

249 zł brutto (przedsprzedaż do 15.10) - uczestnik
Cena regularna 299 zł brutto

Prelegenci

Szkolenia poprowadzą specjaliści z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu a także specjaliści nauk podologicznych:

dr n. med. Adrian Brychcy
mgr Ewa Kopaczewska
dr n. med. Paweł Kołodziejski
dr Krzysztof Bryłka
 
Dr n. med. Adrian Brychcy

Specjalista ortopeda, traumatolog. Szczególnie zainteresowany chirurgią stopy i stawu skokowego, leczeniem zaburzeń zrostu, trudno gojących się ran oraz postępowaniem w urazach w obrębie narządu ruchu. Od początku swojej kariery związany z Kliniką Ortopedii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Otwocku. Wykładowca na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy. Uczestnik wielu zagranicznych szkoleń, sympozjów i konferencji z zakresu chirurgii stopy oraz leczenia zaburzeń zrostu kostnego. Autor i współautor publikacji w literaturze specjalistycznej.

Mgr Ewa Kopaczewska

Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia (studia I stopnia) jak również Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia (studia II stopnia) w Warszawie na wydziale kosmetologii o specjalizacji podologia. Pani Ewa specjalizuje się w nowoczesnych metodach leczenia w zakresie podochirurgii, terapii chorób skóry stóp i płytki paznokciowej. Od ponad 20 lat pracuje również jako pielęgniarka w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii dziecięcej.
Dr n. med. Paweł Kołodziejski

Chirurg stopy i stawu skokowego, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, doktor nauk medycznych. Adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik wielu zagranicznych staży naukowych (Francja, Holandia, Włochy, Niemcy, Szwajcaria) oraz kursów z zakresu chirurgii stopy i stawu skokowego. Autor publikacji oraz wystąpień na konferencjach w Polsce i za granicą. Wykładowca na kursach i szkoleniach dla lekarzy ortopedów.
Dr Krzysztof Bryłka

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Chirurg stopy. Jeden z prekursorów chirurgii stopy w Polsce. Współzałożyciel Poradni Chorób Stopy w Warszawie. Od wielu lat specjalizuje się w leczeniu chorób stopy i stawu skokowego. Ukończył II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację odbył w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego WUM Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Wiedzę zdobywał w trakcie licznych staży zagranicznych (Francja, Niemcy, Włochy, Anglia, Szwajcaria).

 
Sesja naukowa

Dr Krzysztof Bryłka i dr n. med. Paweł Kołodziejski:

1. Najczęstsze choroby i deformacje stóp – haluks (paluch koślawy), palce młotkowate, deformacja Bunionette (kostka krawca) i inne schorzenia”

Dr n. med. Adrian Brychcy i mgr Ewa Kopaczewska:

2. Schorzenia płytki paznokciowej palucha wymagające interwencji chirurgicznej – plastyka wałów okołopaznokciowych

3. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych

4. Diagnoza i kwalifikacja pacjenta do zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych

5. Podologiczne przygotowanie przedzabiegowe

6. Techniki zabiegu

7. Postępowanie pozabiegowe

8. Proces gojenia się ran, przegląd dostępnych opatrunków w podochirurgii

9. Plan dalszej terapii podologicznej

Pytania i odpowiedzi do teorii
Przerwa kawowa

10. Transmisja live zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych z komentarzem chirurga (omówienie przypadku, zastosowanych technik zabiegowych)

Pytania i odpowiedzi do zabiegu

11. Rozdanie certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu
 

  Dane kontaktowe:
  Godziny kontaktu telefonicznego:
  poniedziałek - piątek 8-16

  Forma płatności:
  Przelew na konto bankowe

  Nr konta bankowego:
  CM Medicum: 56 1140 2004 0000 3702 6929 9045

  W tytule prosimy wpisać:
  Podochirurgia - Szkolenie + imię i nazwisko uczestnika

  W celu wystawienia faktury prosimy o przesłanie danych poprzez formularz kontaktowy lub drogą mailową