Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

Pediatra

Pediatria jest dziedziną medycyny, dotyczącą chorób okresu dziecięcego. Pediatra to lekarz, który zajmuje się badaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem dzieci i młodzieży od wieku niemowlęcego do 18. roku życia.

Specjalista tej dziedziny musi mieć wszechstronną wiedzę z zakresu wielu różnych działów medycyny, aby sprawnie i prawidłowo diagnozować choroby dzieci. Pediatra dba również o prawidłowy rozwój dziecka w poszczególnych etapach dorastania. Zleca oraz interpretuje badania okresowe, zajmuje się zlecaniem szczepień ochronnych, rozpoznaje zaburzenia rozwojowe. Lekarz doradza rodzicom w kwestii prawidłowej opieki nad dziećmi i niemowlętami, zajmuje się również profilaktyką najczęściej występujących chorób.

Należy skonsultować sie z pediatrą, jeśli rodzica niepokoją objawy chorobowe dziecka, wśród których znajdują się m.in.: podwyższona temperatura, kaszel, katar, nadmierna płaczliwość, nadmierna senność, osowiałość dziecka, brak reakcji na bodźce zewnętrzne, wzdęty brzuch, biegunki i zaparcia, wymioty, brak apetytu, wysypki i zmiany skórne, trudności z ssaniem piersi i smoczka, nadmierne ślinienie się, zezowanie, opóźniony rozwój ruchowy, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, nadpobudliwość.

pediatra

Nasi Specjaliści z dziedziny pediatrii:

Dr Alina Ignatjew

Specjalista Pediatrii. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zajmuje się leczeniem wszelkich chorób wieku dziecięcego.