Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

Pediatra

Pediatria jest dziedziną medycyny, dotyczącą chorób okresu dziecięcego. Pediatra to lekarz, który zajmuje się badaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem dzieci i młodzieży od wieku niemowlęcego do 18. roku życia.

Specjalista tej dziedziny musi mieć wszechstronną wiedzę z zakresu wielu różnych działów medycyny, aby sprawnie i prawidłowo diagnozować choroby dzieci. Pediatra dba również o prawidłowy rozwój dziecka w poszczególnych etapach dorastania. Zleca oraz interpretuje badania okresowe, zajmuje się zlecaniem szczepień ochronnych, rozpoznaje zaburzenia rozwojowe. Lekarz doradza rodzicom w kwestii prawidłowej opieki nad dziećmi i niemowlętami, zajmuje się również profilaktyką najczęściej występujących chorób.

Należy skonsultować sie z pediatrą, jeśli rodzica niepokoją objawy chorobowe dziecka, wśród których znajdują się m.in.: podwyższona temperatura, kaszel, katar, nadmierna płaczliwość, nadmierna senność, osowiałość dziecka, brak reakcji na bodźce zewnętrzne, wzdęty brzuch, biegunki i zaparcia, wymioty, brak apetytu, wysypki i zmiany skórne, trudności z ssaniem piersi i smoczka, nadmierne ślinienie się, zezowanie, opóźniony rozwój ruchowy, trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, nadpobudliwość.

pediatra

Nasi Specjaliści z dziedziny pediatrii:

Dr Alina Ignatjew

Specjalista Pediatrii. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zajmuje się leczeniem wszelkich chorób wieku dziecięcego.