Centrum Medyczne Medicum Warszawa

(22) 487 53 83

kontakt telefoniczny
Centrum Medyczne Medicum Warszawa

rejestracja@cmmedicum.pl

kontakt e-mail

Leczenie biologiczne

Treści dostępne w ramach bloga CM Medicum mają charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowią usługi i/lub czynności składającej się na działalność leczniczą w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Administrator Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie treści informacyjnych bądź stosowanie się do nich przez Użytkowników, a w szczególności za konsekwencje zdrowotne z tego wynikłe.

Medycyna to dziedzina, która wciąż bardzo intensywnie się rozwija i zapewne nie inaczej będzie w przyszłości. Dodatkowo stała się ona dziedziną interdyscyplinarną, dzięki czemu proponowane przez nią rozwiązania stają się z biegiem czasu jeszcze bardziej subtelne w swoim działaniu. Taką propozycją jest między innymi leczenie biologiczne, które znalazło zastosowanie w ortopedii. Jest to wysoce nowoczesna metoda, która jednocześnie zyskała spore uznanie przez szerokie grono specjalistów oraz pacjentów. Przekonaj się, czy i Ty możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty w ramach usług Centrum Medycznego Medicum.

Co to jest leczenie biologiczne?

Nowoczesne leczenie ortopedyczne wykorzystuje obecnie wiele technik, wśród których należy wymienić fizjoterapię, zabiegi z zakresu chirurgii ortopedycznej czy leczenie biologiczne. Leczenie biologiczne polega na wykorzystaniu substancji, mających na celu stymulowanie procesów regeneracyjnych w obrębie uszkodzonych tkanek. Takie leczenie może obejmować tkanki miękkie jak: powięzie, więzadła oraz ścięgna. Metoda ta jest również stosowana w momencie zdiagnozowanej choroby zwyrodnieniowej stawów, ponieważ leczenie takie potrafi zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz spowolnić proces rozwoju tejże patologii.

Warto podkreślić, że branża medyczna oferuje wiele substancji stosowanych w trakcie metody biologicznej. W naszym Centrum Medycznym Medicum stosujemy przede wszystkim: exogen, PRP (osocze bogatopłytkowe), komórki macierzyste, kwas hialuronowy (wiskosuplementacja) oraz antyinterleukiny (terapia białkami przeciwzapalnymi). Każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, wpływem na organizm oraz przeznaczeniem. Nasi specjaliści zawsze podchodzą w sposób bardzo indywidualny do każdego pacjenta, dzięki czemu mogą zaproponować odpowiednio dopasowane leczenie. Wysoki profesjonalizm połączony z wiedzą i doświadczeniem sprawia, że nasi klienci w wielu przypadkach uzyskują oczekiwany efekt leczniczy.

Wskazania do leczenia biologicznego

Wskazań do zastosowania leczenia biologicznego jest sporo. Warto jednak wymienić najczęściej powtarzające się przyczyny. To między innymi: uszkodzenia mięśni, uszkodzenia więzadeł, zaburzenia zrostu kostnego, uszkodzenia ścięgien, łokieć golfisty, kolano skoczka, toczące się procesy zapalne stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenia ścięgna Achillesa czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Leczenie stosuje się również w momencie leczenia operacyjnego, jako uzupełnienie zabiegu lub też wspomagająco.

Warto podkreślić, że stosowane substancje w czasie leczenia biologicznego bardzo intensywnie oddziałują na uszkodzone lub objęte chorobą miejsce. Proponowane osocze bogatopłytkowe potrafi zmniejszyć stan zapalny, a exogen to system wykorzystujący ultradźwięki wspomagające procesy gojenia się kości. Kwas hialuronowy wyróżnia się zdecydowanie szerokim spektrum działania, który jednocześnie działa przeciwbólowo oraz może spowodować odbudowę uszkodzonych tkanek. To tylko część zalet, o jakich warto pamiętać decydując się na skorzystanie z bogatej oferty usług obejmujących leczenie biologiczne w ortopedii.